Tradičná „Recyklácia Priateľov Zeme“ je tu opäť!

Košice, 25.05.2015

Dnes sa v Košiciach začala „Recyklácia Priateľov Zeme“. Tá umožňuje ľuďom z Košíc a blízkeho okolia „zrecyklovať“ všetky nepotrebné, ale ešte zachovalé a funkčné veci, ktoré budú ponúknuté na ďalšie použitie. Ak sa chcete zmysluplne zbaviť vecí, ktoré vám v domácnostiach zaberajú miesto, využite na to najbližšie dni.

Občianske združenie Priatelia Zeme – SPZ spolu s partnerom Adventistická agentúra pre rozvoj a pomoc otvorilo v pondelok 25. mája 2015 ďalší ročník tejto netradičnej „Recyklácie“, ktorá je medzi Košičanmi veľmi obľúbená. Po dobrých skúsenostiach z minulých ročníkov sa akcia vďaka spolupráci s Košickým samosprávnym krajom opäť koná v priestoroch bývalej strednej školy na Strojárenskej ulici č.3 v Košiciach.

Tak ako každý rok, aj tentoraz budú prvé dni určené na odovzdávanie vecí. Vítané je oblečenie, obuv, kuchynské potreby, hračky, knihy, drobná elektronika a mnoho ďalších vecí, ktoré sú pre niekoho nepotrebné, no inému ešte poslúžia. Podmienkou je, aby boli čisté a hlavne funkčné. Odovzdať ich je možné od 25. do 27. mája 2015 v čase od 12:00 do 17:00 hod. Každý, kto má záujem, môže si od 27. do 29. mája 2015 v rovnakom čase, prísť z donesených vecí vybrať, čo potrebuje. „Na našej akcii sa dá vždy nájsť nielen mnoho praktických vecí pre každodenný život, ale aj zaujímavých, kurióznych vecí, ktoré by ste inde len ťažko hľadali. Príďte si vybrať a neoľutujete!“, pozýva René Říha z Priateľov Zeme – SPZ.

„Recyklácia Priateľov Zeme“ má nezanedbateľný sociálny a aj environmentálny rozmer. Dáva veciam doslovne druhú šancu. Záujemcovia zo všetkých vrstiev spoločnosti si na nej môžu nájsť veľa užitočných vecí. To, čo po akcii zostane bude odovzdané charite. Každý, kto sa do akcie zapojí, tak môže prispieť k predchádzaniu vzniku odpadov a podporiť ich opätovné použitie, čím v konečnom dôsledku dôjde k zníženiu množstva vznikajúcich odpadov v Košiciach.

Viac informácií

René Říha, Priatelia Zeme – SPZ, 0908 557 598, riha@priateliazeme.sk

Tradičná „Recyklácia Priateľov Zeme“ je tu opäť!
Kľúčové slová: burza
Cieľová skupina: verejnosť